Пізнавальна вікторина для дітей. Мушлі Чорного моря.

Рапана. Вікторина для дітей.

Рапана. Вікторина для дітей.

Декілька років підряд ми з дітьми проводимо літо на Одещині. Море, мушлі, пісок, сонце – те, що дарує нам надзвичайні емоції і заряд енергії для життя в мегаполісі на увесь інший період року. Звісно, якщо у вас з’явилась можливість вирватись з дітьми на узбережжя всього на кілька днів – немає змісту заставляти малечу вчити, запам’ятовувати якусь інформацію – занурьтесь у відпочинок та розслабте мізки)
Якщо часу більше- можете запропонувати їм вікторину, яка може і вам прийтись до смаку.
Схема побудови запитань досить проста, тематику вигадуєте самі залежно від того що, в першу чергу цікавить вас, адже саме ваша захопленість певною тематикою викликає інтерес у дітей – це я зрозуміла точно, виходячи з власного досвіду.


Отже, я обрала за тему мушлі. Те, що ми збираємо торбами в надії зробити з них щось надзвичайне) Але, погодьтесь, мушлі втрачають свої принади, варто лише привезти їх у чемодані додому)
Першою справою я відібрала на пляжі найціліших і найкрасивіших представників мушель які змогла знайти.

 

Донакс. Вікторина для дітей.

 

Сердцевидка.

Сердцевидка.

Черенок. Пізнавальна вікторина для дітей.

 

Вінус (венерка). Пізнавальна вікторина для дітей.

 

Скафарка. Пізнавальна вікторина для дітей.

 

Устрица.

Устрица.

Триція. Пізнавальна вікторина для дітей.
Сформувала декілька таких комплектів, з розрахунку: кожній дитині по комплекту.
Підготувала до кожного комплекту папірці з назвами.

 

Раковини Чорного моря. Вікторина для дітей.

Першим завданням для дітей було підібрати до кожноі мушлі правильний папірець з назвою. Звісно, діти ніколи не чули як яка називається, але пробували фантазувати і, навіть, будувати логічні ланцюжки. Для тих, хто не вміє читати, читала я. Це захопило усіх, а дехто навмання правильно підібрав табличку – радості вагон!
В кінці я усім допомогла правильно підібрати назви.
2) Задаємо заитання.
Трохи погугливши, я знайшла массу інформацію по мушлям, але в усіх своїх квестах та вікторинах притримуюсь основного правила – має бути НЕ НУДНО.
Тому, з усього масиву інформації я вибрала найцікавіші, найяскравіші та найсмішніші факти. І, повірте, вони справді їх запам’ятали, а головне – тема зацікавила та не викликала відразу.
Ось список питань, які я задавала дітям

  • в якого з молюсків червона кров? (скафарка)  Тропічна ракушка потрапила в Чорне море близько 20 років тому.
  • який з цих молюсків хижак? (рапана)
    Тут можна розповісти дітям про те, що рапана – найбільший ворог молюсків у Чорному морі. Завезений випадково з Тихого океану, де вона мешкала біля берегів Японії. Там популяцію рапани підтримують у допустимих межах адже давно використовували у їжу, а ще там водиться морська зірка – природній ворог рапана. В нас рапана розплодилась до загрожуючої кількості і майже знищила молюсків-аксакалів. В Чорному морі у рапани немає природніх ворогів.
  • як визначити вік рапани? (по кільцям)
  • з якого молюска в стародавні часи добували пігмент пурпурного кольору для фарбування тканини? (рапана)
  • хто з молюсків здатен створювати перлини? (усі) Усі, молюски, що мають дві створки можуть створювати перлини. Варто лише якійсь дрібочці потрапити усередину створок – вона починає вкриватись перламутром. Проте коштовні перли виникають тільки у певного виду устриць. На приклад, чорноморська устриця створює перли схожі на сірі дрібки.
  • який з молюсків у даній підбірці живе найдовше? (вінус) Деякі нечерноморські види живуть до 400 років.
  • від чого залежить колір раковини молюска? (від місця життя)

Молюски чорного моря. Вікторина для дітей.

  • хто з молюсків відкладає за раз 300000 яєць? (рапана)
  • в яких порожніх мушлях любить селитись рак-відлюдник? (триція)

Питання я задавала, починаючи зі слів “ як ви думаєте?” Я не чекала правильних відповідей – вони їх не знали. Мені хотілось почути дитячі роздуми і я їх чула – і фантастичні у тому чеслі. Головне – нікому не казати “ні, ти не права(вий)”. Краще сказати “ви близькі до істини” та підвести дітей до правильної відповіді щоби ніхто з них не вітчував себе у програші або не розумним.
Зізнаюсь, основною ідеєю вікторини було – приємне спілкуваня та поглибшення довіри та зв’язку з дітьми. І це вдалося. Вікторина зайняла хвилин 20, ніхто не втомився, ми повеселились, а приходячи на пляж – нам приємно збирати мушлі, згадувати їх назви, цікаві факти. Так, ніби ми старі знайомі)


Comments:

No comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *