Хелловін. Сценарій дитячого свята.
Зараз з’явилось багато різних думок з приводу “Дня усіх святих”. Дехто вважає у цьому святі небезпечні прояви – нав’язування дітям суперечливого уявлення про світ, підміну понять добро-зло, оманливу пропозицію приміряти на себе образ “поганця”, якому усе можна і який ні за що не несе відповідальності.
Щодо мене, вважаю що такі думки можуть прийти в голову лише такому дорослому, який, в першу чергу, має великі сумніви щодо себе, своїх переконань. Навпаки, перетворюючись в те, чого ми боїмось – ми нівелюємо страхи, доторкаємось до них, заглядаємо їм у вічі і розуміємо що це всього лиш жарт.
Пропоную сценарій до дитячого свята Хелловін. Підійде для дітей від 5 років.
Свято “Хелловін-Light” – має мало відношення до жахів і мерців, більше веселощів і трішки містики)
Отже, відкриваємо “Школу чарівників”!
Звісно, найкраще місце для проведення ігор з дітьми – вулиця, в нашому випадку – парк. Ми не злякались похмурої холодної і вітряної погоди. Щосекунди “обіцяв” початися дощ, але це тільки додавало містичної атмосфери.
Нас було: дві відважні мами і п’ятеро дітей. Поки одна мама відволікала дітей, друга – тобто я – розвішувала та розкладала усе для конкурсів.
Коли діти прийшли на нашу чарівну галявину – їх чекав плакат, приклеїний до дерева, який запрошував дітей до школи чарівників. Для плакату я знайшла відповідне зображення – з відьмочками, таке саме я використовувала і для дипломів.
1. Запрошую дітей до школи чаклунства – розповідаю, що їх чекають страшні і надзвичайні випробування.
2. Монстри. Вчимося кричати диким криком, гарчати-верещати і тупотіти на весь парк. (Повірте, це дарує таку чудову розрядку і дорослим і дітям – коли “випускаєш” цього внутрішнього монстра “погуляти”)).
3. Мумії. Для цього конкурсу потрібно кілька рулонів туалетного паперу – по кількості дітей. Учасники замотують один-одного папером і перетворюють на страшних кровожерливих мумій.
4. Голодна мумія. В костюмах мумії дітям треба подолати (стрибками, повзком) відрізок шляху до пункту “іжа стравжньої мумії”. Іжею слугують яблука, прив”язані до мотузок. Переможе той, хто зможе вкусити його без рук.
Дехто махлював)
5. Голодний Джек. Попередньо, з картонноі коробки я вирізала та розфарбувала макет гарбуза з великим “ротом”. дітям потрібно влучно кидати пластикові кульки і попадати прямо в рот Джекові, аби його задобрити та нагодувати.
6. Мертвяк. “Найстрашніше” випробовування) Завчасно підготовлюються ємності, наповнені різними на дотик матеріалами. Дітям потріібно визначити на дотик з зав’язаними очима – що там: червяки, пацюк чи може… око мерця?..
Ми наповнили іх таким: шматок хутра, переварені липкі макарони, скляні слизькі кульки, їстівні цукерки-черв”яки та багато іншого. Найголовніше тут не те, чим наповнена ємність, а якими словами ви це все супроводжуєте. Інші діти не повинні підглядати та підсказувати.
7.Після відмивання рук від макаронів, урочисто оголошуємо, що діти пройшли всі випробування, проявили великі знання та сміливість та заслуговують на диплом чарівника. Вручаємо дипломи та чарівні відьомські капелюхи.
8. Пікнік. Обов’язкове містичне вогнище, де можна досхочу почарувати!
Не беріть дурного в голову, а важкого в руки – як казала моя бабуся, і цінуймо кожну мить, коли ми можемо побути дітьми з дітьми)
Чудові фото від Анни Тарнопольскої.
Comments:
No comments