Індіанська вечірка. Сценарій вечірки для дітей.

Індіанська вечірка. Сценарій.

Після шаленого успіху першоі проведеноі вечірки, зупинитись було не можливо. Ця прекрасна можливість впасти в дитинство, посміятись, подуріти та ще й з користю – новими знаннями – мене поглинає з головою. Ну чим ще можна пояснити поведінку дорослоі людини, яка до другої ночі читає обряди мексиканців та приказки індіанців! Признаюсь, ці інтенсивні занурення у конкретну тематику – найцікавіше з усього, що я робила останнім часом. А ще – такі тематичні квест-вечірки – хороша можливість стати актором, перевтілитись у ковбоя чи шамана і стати СОБОЮ, навіть, більше ніж у повсякденні.

Отже, до індіанської вечірки було продумано 3 основні блоки: пізнавальний, творчий, активний.

Одразу скажу – пізнавальна частина, зазвичай, готується досить обширна, адже так хочеться аби діти взнали як найбільше цікавинок! На практиці використовується тритина матеріалу, в кращому випадку – діти, безумовно, активні створіння і ніщо їх не цікавить так як бажання погасати)

 

План дій:

  1. Ми з подругою одягаємо на плечі покривала, розмальовуєм обличча, вплітаємо у волосся пір’я. Хтось з нас вожак Хитрий Лис, інший – шаман Мудрий Змій.
  2. Зустрічаємо дітей з сер’йозними лицями. Вітаємось за індіанською традицією – Хау! Розповідаємо “легенду” ( тут я маю на увазі зав’язку – чому ми, власне, тут зібрались і що ми будемо робити). Легенда така: всі діти – маленькі індіанці, досягли того часу, коли кожен повинен отримати своє ім’я. За традицією, людина повинна його заслужити, проявити себе у випробуваннях, на мисливстві. Отже, дітей чекають небезпечні і страшні випробування! Хто боїться – може відступити! (Таких не було)) З собою в нас колонка з музикою відповідно тематиці – для атмосфери і нагнітання напруження)
  3. Вивчаємо словничок. Спочатку називаємо слова і пропонуємо дітям вгадати значенн. Можна хробити дві стопки карточок – з індіанськими словами і перекладом окремо. Ось основні: “томагавк – сокира”, “скальп – бойовий трофей”, “тіпі – конусоподібна палатка, житло”, “калумет – трубка миру”, “маніту – таємнича сила, що має вплив на життя людини”, вампум – буси, пояси”, “каное, пірога – човен”, “мокасини – шкіряне взуття”, “тотем – істота, яка оберігає племя”, “скво – жінка”,
  4. Розфарбовуєм обличча, прикрашаємо пір’ям волосся.
  5. Конкурси на швидкість і на міткість – попадаємо в ііль підручними матеріалами (шишки, палки), оббігаємо на швидкість перепони, стиибаємо по “кочкам в болоті”.
  6. Вивчаємо мову жестів. Оскільки племен було багато і мови у них були різні – існувала єдина мова жестів, якою і спілкувались між собою члени різних племен. (Шукати відео і вивчати основні жести прийдеться самостійно, описати ме6ні буде складно.)

Індіанська вечірка. Сценарій вечірки для дітей.

7) Полювання. Ведемо дітей у “дику прерію”, де “пасеться бізон”  – один із тат учасників вечірки) На ньому покривало і, роги і “обличча” бізона, вирізане з картону і розмальоване мною зі всією фантазією). Трішки теорії. Бізони були важливою складовою життя індійців. М’ясом харчувались, з шкур виготовляли одяг, взуття, житло. Полювання мало командний характер і його здійснювали вершники на прутких конях і з луками в руках. Т.я. в нас один бізон, а не стадо, то дітям не буде потреби шукати коней – в них достатньо пруткі ноги) Це все ми озвучуєм дітям) Діти діляться на дві команди: одні обходять спереду, другі – ззаду, крадуться, потім кидаються на “бізона” і затягу,ть в нього на шиї лассо. Далі “знімають шкуру”, а точніше, покривало і йдуть будувати на галявині тіпі.

Індіанська вечірка. Сценарій вечірки для дітей.

 

8) Тут варто зазначити принципову різницю між тіпі і віг-вамом: “тіпі” – переносне житло у формі конуса, складається з шестів, а звеиху покривається шкурами бізонів чи оленів. “Вігвам” – шалаш куполоподібної форми. Ми будуємо тіпі – для цього було заздалегідь приготовлено палки і покривала-шкури, мотузки. Дуже захоплююче зайняття! З тіпі діти возились довго – вони були в захваті і збирались лишатись там на ночівлю)
Індіанська вечірка. Сценарій вечірки для дітей.

 

9) Робимо “вампум” – прикраси із “зубів бізона, ведмедя, кабана” – хто що захоче. Зубами в нас слугували макарони-трубки, пофарбовані гуашшю в різні кольори.
Індіанська вечірка. Сценарій вечірки для дітей.

 

Індіанська вечірка. Сценарій вечірки для дітей.

 

10) Урочисто даємо імена. Ми поовели цю частину раніше, хоча, доречніше було б саме в самому кінці. Усі разом сідаємо колом і кожен придумує собі ім’я, а інші вирішують – чи людинп його достойна, чи проявила себе у випробуваннях. Зазвичай, всі імена схвалюються під загальний радісний сміх)

Автор Віта Бартош.

При повному або частковому використанні тексту, прохання вказувати автора.


Comments:

3 Comments. Leave new

Таня
21.09.2017 18:02

Дякую, в неділю плануємо провести у дитячому будинку в с. Великі Межиричі.

Відповіcти
Олена
27.04.2018 21:10

Дякую! Підкреслила для себе вампум… !! Круто!! Молодці!!

Відповіcти
Broncoxhb
15.12.2020 07:59

then only a few have reached us

Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *